Merhaba 26

Merhaba sizlere ve bana (namı değer 26 yaşıma)!

Teknoloji ile kişisel bilgi güvenliğinin ters orantılı ilerlediği son bir kaç yılda (göstere göstere yapıldığı diyelim) sosyal platformlarda hep misafir olarak vakit geçirdim. Yoğun iş tempomla beraber bu misafirliğim hasta ziyaretleri gibi kısa oldu.

Peki 2013 yeni yılda farklı bir gelişme mi getirdi… yok, nerdee! Değişilik bende. Kod adı da 26:

Yazının başında da 26 dedim. Nedeni ise benim ölçütlerime göre 25 yaş sonrası insan hayatının çocukluk ve gençlik dönemini kapsayan bir döneminin kapanıyor olmasıdır.

Bu kırmızı çizgiyle bugün 05 Ocak itibariyle ben de yüzleştim. Geçiş sancılı olmadı. Çünkü yaş günüme dakikalar kala uyku bastırmıştı ve tam gece yarısında Adilem tarafından pastayla ve hediyelerle beraber planlanmış doğum günü kutlamam beni bekliyordu.

Zamanın akış yönü hep ileri. Lise başından beri programcılık, grafik tasarım ve web içerik sistemleri ile iç içeyim. Çoğunluğu yayınlanmamış ama yayınlansa tutacağına emin olduğum projelerim beni hep tatmin ve mutlu etti. Boş derslerde not defterine çizerek başladığım bu projeler, en az maaliyetli hobi/meşkalelerim oldu. (ilham gelmeye dursun)

Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde Flash yazılımını kullanma sayım bir elin parmaklarını geçmeyebilir. İş hayatı ve aile bir araya gelince hobiler üçüncü önceliği geçemiyor. Ancak kişisel olarak çevirim içi ortamlarda bulunmak, bulunanları takip etmek vb. beklentilerim varken çekip gitmek ya da ziyaretçi gibi takılmak yakışmaz diye düşünüyorum kendime.

Bu nedenle erişim problemi olmadan bilgisayar/tablet/telefon ile kolayca entegre kullanabileceğim bir kaç hesap açtım. Facebook’u hariç tuttuğum bu düzenekte tweeter ve wordpress veri kaynaklarım olacak. Günlük ama 25 yaş sonrasının ilk kararı.

Blog sayfama tekrar hoş geldiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s